Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Perfekcyjny makijaż

23 października 2019

Prawidłowe dopasowanie kosmetyków do indywidualnych potrzeb przekłada się na uzyskiwany efekt. Należy wziąć pod uwagę typ skóry i na tej podstawie określać cechy, jakie powinien mieć produkt. Będzie to miało największy wpływ na utrzymywanie się makijażu oraz jego wygląd po wielu godzinach. Przy pomocy produktów kolorowych można skorygować również dysproporcje oraz mankamenty urody. Warto umiejętnie to wykorzystywać. Nawet delikatny makijaż jest w stanie wiele zatuszować i ukryć. Kluczowe jest jedynie poznanie podstawowych technik i dopasowanie ich do własnych wymagań.

Perfeykcyjny makijaż oka

Przy malowaniu oka warto wykorzystywać jak najwięcej odcieni. Tworzenie trójwymiarowości jest tu niezwykle ważne. Dokładne rozcieranie kolorów umożliwia stworzenie płynnych przejść. W ten sposób modeluje się powiekę. Może to znacznie ułatwić powiększenie optyczne oka i nadanie mu odpowiedniego kształtu. Szczególnie zauważalne jest tu w przypadku opadających kącików lub występujących dysproporcji. Prawidłowe narysowanie kreski potrafi wiele zmienić w spojrzeniu. Można z łatwością poprawić owal i dodatkowo podkreślić oko. Najlepsze eyelinery zazwyczaj są wodoodporne. Taka formuła zapewnia ogromną trwałość i zapobiega rozmazywaniu produktu. Warto mieć to na uwadze w trakcie kupowania kosmetyków. Szczególnie jeśli inwestuje się w droższe warianty.

Klasyczna kreska zawsze w modzie

Najbardziej klasyczną opcją jest czarna kreska. Jednak można pokusić się również o wykorzystanie w makijażu koloru. Coraz bardziej modne stają się kontrastowe eyelinery, które uzupełniają makijaż stworzony cieniami. Warto testować różne połączenia i nie bać się mniej standardowych zestawień. Na bardziej eleganckie wyjścia doskonałym pomysłem może okazać się złota kreska. Kolejnym krokiem w makijażu oka jest wytuszowanie rzęs. Należy skupić się tu nie tylko na doborze formuły kosmetyku, ale również na dopasowaniu kształtu szczoteczki. Powinna umożliwiać odpowiednie wymodelowanie rzęs i dokładne rozdzielenie.

Dopiero wtedy można osiągnąć spektakularny efekt. Z tego powodu warto przetestować różne warianty i na podstawie osiągniętych rezultatów dokonać ostatecznego wyboru. W takim przypadku sprawdzą się nieco tańsze tusze, które nie obciążą zbyt mocno budżetu. Oczywiście w większości przypadków najlepszą opcją będzie wodoodporny kosmetyk. Można wtedy uniknąć rozmazywania i osypywania się produktu. Dla lepszego efektu wiele osób używa również zalotek, które dodatkowo podkręcają. Jeszcze przed malowaniem można pokryć rzęsy bazą. Pozwala to wyraźniej pogrubić i wydłużyć włoski.

Redakcja kobietynawsi.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o urodę, praktyczne porady, modowe inspiracje oraz stylowy lifestyle spotykają się, by pomóc Ci w osiągnięciu pełnego blasku i samoakceptacji! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji, modowych trendów oraz inspirujących poradników łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak rozpoznać przemoc psychiczną w rodzinie

Własne perfumy

7 grudnia 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?