Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Dezynfekcja rąk – jak prawidłowo myć dłonie?

4 marca 2020

Mycie dłoni nie wydaje się być żadną filozofią. Mimo to wciąż robimy to za krótko i niedokładnie. A przecież dotykamy klamek, klawiatury na bankomacie, długopisu w urzędzie…Na tych i innych przedmiotach czyhają na nas bakterie i wirusy. Jak zatem powinna wyglądać prawidłowa dezynfekcja rąk?

Na początek zwilżamy ręce wodą

Nakładamy mydło. Najlepsze będzie w płynie. Jeśli używamy mydła w kostce przepłuczmy je pod ciepłą wodą przed i po użyciu. Myjemy nie tylko wewnętrzną część dłoni, ale również dłonie na zewnątrz, przestrzenie między palcami i…kciuk, bo o nim często zapominamy. Takie mycie powinno trwać co najmniej pół minuty. Po skończonym myciu suszymy ręce papierowym ręcznikiem. Suszarki w publicznych toaletach nie do końca są higieniczne.

Kiedy myć ręce?

Mycie rąk powinno odbywać się zawsze po powrocie do domu, przed posiłkami, po wyjściu z toalety, po kichaniu, po dotknięciu śmieci…Myjmy ręce, często i dokładnie. A co jeśli nie mamy dostępu do bieżącej wody? Warto mieć przy sobie preparat dezynfekujący, który spowoduje, że dezynfekcja będzie równie skuteczna. Na przykład żel antybakteryjny – dostępny w drogeriach i aptekach. Możemy zaopatrzyć się w spray na bazie alkoholu, dostępny w sklepach z zaopatrzeniem medycznym.

Dezynfekcja rąk to temat niezwykle aktualny, nie tylko w sezonie infekcyjnym. Większość ludzi myje ręce kilka sekund. To duży błąd, bo w rzeczywistości ręce nie są umyte, wciąż mogą znajdować się na nich patogeny. Uczmy się mycia rąk od chirurgów. Oni robią to niezwykle dokładnie…

perfumiq.pl

Redakcja kobietynawsi.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o urodę, praktyczne porady, modowe inspiracje oraz stylowy lifestyle spotykają się, by pomóc Ci w osiągnięciu pełnego blasku i samoakceptacji! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji, modowych trendów oraz inspirujących poradników łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Gumy do żucia
aparat słuchowy
Łuszczyca skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

Łuszczyca skóry