Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Makijaż na sylwestrową noc

23 listopada 2019

Okres przedświąteczny i zbliżający się sylwester sprawia, że wiele kobiet poszukuje kreacji na rodzinne spotkania i inspiracji dotyczących makijażu i fryzury. Każda z pań chce prezentować się nienagannie i zachwycić innych biesiadników.

Złoto rządzi w tym sezonie

W tym sezonie hitem jest niebanalny makijaż ze złotem. Warto dowiedzieć się, jak prawidłowo wykonać go krok po kroku. Wiele praktycznych rad i wskazówek znaleźć można na portalach społecznościowych znanych makijażystek. Często zamieszczają one tam krótkie filmy instruktażowe, które są bardzo pomocne szczególnie w przypadku kobiet, które rzadko samodzielnie wykonują makijaż wieczorowy.
Przede wszystkim na samym początku na twarz, szyję i dekolt dobrze jest nanieść transparentną bazę pod makijaż, która sprawi że będzie on trwały przez wiele godzin. Baza sprawia, że cień na powiekach nie ściera się i nie pojawiają się smugi.

Następnie należy nałożyć przy pomocy pędzla lub gąbeczki ulubiony podkład, w kremie lub kamieniu. Kości policzkowe i kość żuchwy można delikatnie zaznaczyć bronzerem lub pudrem opalizującym.
Gdy koloryt cery zostanie urozmaicony należy zając się odpowiednią oprawą oka. W pierwszym kroku na powieki należy nanieść wybrany cień, a następnie zaznaczyć linię rzęs czarną kredką oraz dokładnie wytuszować rzęsy.

Warto nanieść na rzęsy dwie warstwy maskary, aby były one doskonale pogrubione i wydłużone. Wiele młodych kobiet decyduje się na doczepienie sztucznych kępek rzęs, aby uzyskać bardziej niebanalny efekt. Warto zachować ostrożność dobierając kępki. Nie powinny być one zbyt długie. Najlepszym rozwiązaniem jest doczepienie rzęs w profesjonalnym salonie kosmetycznym, gdzie specjalistki dokleją kępki z największą dokładnością i ostrożnością. Cena takiej usługi mieści się w przedziale od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Na wizytę warto umówić się ze sporym wyprzedzeniem, gdyż w okresie świątecznym tego typu usługi cieszą się ogromną popularnością.

Złoto w makijażu

Złote drobinki można nanieść na górną i dolną powiekę bądź na kości policzkowe. Połyskujące drobinki sprawią, że kości będą uwydatnione. Nie należy jednak przesadzać z tego typu kosmetykiem, aby nie uzyskać zbyt nienaturalnego wyglądu. Zbyt duża ilość kolorów w makijażu sprawi, że efekt będzie karykaturalny.


Nieustannie modne jest tak zwane przydymione oko. Do wykonania tego typu makijażu konieczne są cienie w różnych odcieniach szarości. Cień należy nakładać stopniowo, zaczynając od wewnętrznego kącika oka. Na dolną powiekę warto nanieść biały, srebrny lub jasno szary cień.

Redakcja kobietynawsi.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o urodę, praktyczne porady, modowe inspiracje oraz stylowy lifestyle spotykają się, by pomóc Ci w osiągnięciu pełnego blasku i samoakceptacji! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji, modowych trendów oraz inspirujących poradników łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zieleń w modzie
Modne płaszcze damskie
Sinsay

Jesteś zainteresowany reklamą?

Sinsay