Strona główna
Pielęgnacja
Tutaj jesteś

Dobre kremy dla kobiet 50+

18 listopada 2019

Coraz częściej na ulicach naszych miast, miasteczek i wsi spotykamy kobiety, które wyglądają znacznie młodziej niż wskazuje ich pesel. Trudno określić ile lat ma kobieta, gdyż większość kobiet jest tak zadbanych i modnie ubranych, że wyglądają na kilka lub kilkanaście lat młodziej niż są w rzeczywistości. Być może dlatego, że w dwudziestym pierwszym wieku kosmetologia poczyniła takie postępy i stworzyła takie kosmetyki, które w znacznym stopniu opóźniają efekty starzenia się skóry. Istnieją dobre kremy po 50 roku życia, jak i kremy dla każdej grupy wiekowej.

Jakie kremy są najlepsze?

Najbardziej wartościowe są te kremy, które wykonane są na bazie naturalnych ekstraktów. Natura zawsze była, jest i będzie najbliższa człowiekowi. I wykorzystanie naturalnych ekstraktów z roślin w produkcji leków, czy kosmetyków zawsze będzie z korzyścią dla człowieka. Bo człowiek jest nierozerwalnie związany z naturą. Lecz same kosmetyki nie wystarczą, aby skóra była zdrowa podobnie jak i ciało. One domagają się od człowieka również innych form dbałości, jak odpowiedniej diety, aktywności ruchowej, nawadniania organizmu, wypoczynku, snu, spokoju, bezpieczeństwa. Zestresowany i znerwicowany człowiek nie będzie wyglądał młodo, gdyż przeważnie jest niewyspany. Ma więc ma podkrążone oczy, bladą lub szarą skórę i ogólnie widać po nim zmęczenie. A do tego brak humoru, bo jak ma być uśmiechnięty i pełen energii skoro gnębi go stres i pęd życia? Nie pomoże nawet dobry kosmetyk, gdy nie zmieni stylu swojego życia. Może warto więc postawić bardziej na jestem niż na mam?

Co dla skóry dojrzałej?

Najlepszym kosmetykiem, a zwłaszcza dla skóry dojrzałej poza właściwym odżywianiem, wypoczynkiem i snem jest aktywność ruchowa, a zwłaszcza ta na świeżym powietrzu. I niekoniecznie chodzi tu o forsowanie swojego ciała, lecz o systematyczny ruch. Zbytnie forsowanie swojego ciała nawet nie jest wskazane. Dla zdrowia i zgrabnej sylwetki wystarczy umiarkowany ruch ważne, aby każdego dnia posiadał nieco inne elementy. Gdyż nasz organizm lubi, gdy się go zaskakuje. Gdy zaś jest jednostajność wtedy on popada letarg i nie reaguje jak powinien. Wówczas nie chudniemy i nie czujemy energii. Bo organizm nasz popadł w rutynę i przestał pozytywnie reagować. Dlatego potrzebna jest różnorodność w aktywności fizycznej. Nie wolno zapominać też o nawadnianiu swojego organizmu. Oraz o niezatruwaniu go solą, cukrem, tłustymi potrawami, pustymi kaloriami, słodyczami. Wszystko razem sprawi, że nasza skóra długo będzie wyglądać młodo, a ciało będzie się czuło bardzo dobrze. Pozostanie sprawność ruchowa i smukła sylwetka, której będą mogły pozazdrościć młode dziewczyny.

Redakcja kobietynawsi.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o urodę, praktyczne porady, modowe inspiracje oraz stylowy lifestyle spotykają się, by pomóc Ci w osiągnięciu pełnego blasku i samoakceptacji! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji, modowych trendów oraz inspirujących poradników łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?