Dbanie o cerę naczynkową

Każda posiadaczka cery naczynkowej wie, z jakimi niedogodnościami wiąże się ten rodzaj cery. Ekstremalna wrażliwość zarówno na nieodpowiednie kosmetyki jak i na warunki atmosferyczne, łatwo ulega różnym uszkodzeniom. Cera naczynkowa charakteryzuje się tym, że jest bardzo cienka i delikatna; widać przez to wszelkie pękające naczynka, przez co pojawiają się pajączki. Naczynka mocno się rozciągają, przez co często pod wpływem nagłych zmian temperatury, emocji, czy innych czynników, pojawia się na policzkach wyraźny rumień. Przez to, że skóra jest cienka, łatwo również ulega przesuszeniu, ale też gdy pojawia się trądzik, jest on bardziej uciążliwy i trudniej go wyleczyć.

Pielęgnacja cery naczynkowej

Cera taka zatem jest bardzo wymagająca w pielęgnacji. Odpowiednio dobrane kosmetyki do cery naczynkowej są gwarancją tego, że nasza naczynkowa cera będzie wyglądała dobrze.
Czym charakteryzują się dobrej jakości kosmetyki do cery naczynkowej? Przede wszystkim powinny mieć prosty skład i jak najmniej zapychaczy i konserwantów. Cera naczynkowa jest zawsze bardzo wrażliwa, dlatego nie będzie lubiła przeładowanych konserwantami kosmetyków; mogą one wywołać na niej alergię albo trądzik. Dlatego warto kupić kosmetyki delikatne, które nie podrażnią bardziej naszej skóry.

Jakie kosmetyki do cery naczynkowej?

Warto, by kosmetyki do cery naczynkowej które kupimy zawierały kompleks witamin i minerałów. Cera naczynkowa jest cienka a naczynia krwionośne narażone na pęknięcia, dlatego warto zadbać, by zniwelować ten efekt. Kosmetyki do cery naczynkowej bogate w witaminę C i w witaminę K pomogą zachować ładny kolor skóry oraz jej odpowiednią elastyczność. Warto, by zawierały też witaminę B3, która pomaga skórze w tworzeniu bariery ochronnej. Poza tym, cera naczynkowa jest cienka, dlatego szybko się wyjaławia. Z tego powodu należy ją mocno nawilżać. Składniki takie jak żel aloesowy, alantoina czy kwas hialuronowy są jak najbardziej pożądane w pielęgnacji tego typu cery.

Dzięki nim skóra będzie odpowiednio nawodniona, a co za tym idzie sprężysta. Pomoże to we wzmocnieniu naczyń krwionośnych, a także zniweluje powstawanie zmarszczek. Dobre kosmetyki do cery naczynkowej powinny też zawierać delikatne oleje. Oleje pomagają składnikom aktywnym wnikać wgłąb skóry, a także stanowią ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Skóra naczynkowa wytwarza mało sebum, przez co jej własna bariera jest osłabiona. Odpowiednio dobrany olejek pomoże uporać się z utratą wody i brakiem ochrony skóry przed mrozem, wiatrem, ale też silnym słońcem i upałem. Dzięki nim twoja skóra będzie świeża i promienna.