Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Płatki owsiane w kosmetyce

4 marca 2020

Płatki owsiane są cennym składnikiem zdrowej diety, a regularne sięganie po taki dodatek może mieć rewelacyjny wpływ na nasze samopoczucie. Z płatków owsianych mogą też w powodzeniem korzystać te osoby, które chcą w naturalny sposób zadbać o piękną cerę. Na jakie korzyści mogą liczyć te osoby, które postawią na zabiegi kosmetyczne z takim dodatkiem? Jakie czynniki sprawiły, iż maseczka kosmetyczna z płatków owsianych zyskała tak wielkie uznanie?

Dlaczego warto po nią sięgać?

Po maseczkę kosmetyczną, przygotowaną z płatków owsianych, warto sięgać z kilku względów. Ten naturalny kosmetyk można w prosty sposób przygotować we własnym domu, dzięki czemu przy minimalnych wydatkach można wyposażyć się w skuteczny i bezpieczny dla skóry preparat. Wystarczy zblendować płatki owsiane z żółtkiem jaja oraz odrobiną płynnego miodu, by zyskać skuteczny kosmetyk o wyjątkowych właściwościach. Maseczka kosmetyczna, która powstaje w taki sposób, jest źródłem wielu cennych dla ludzkiej skóry witamin oraz minerałów.

Witaminy w maseczce

Można w niej znaleźć sporo witaminy D, która jest cenionym przeciwutleniaczem oraz cennym sojusznikiem w walce z pierwszymi oznakami starzenia się. W maseczce z płatków owsianych nie brak też substancji bakteriobójczych, dzięki którym można skutecznie walczyć z tak uciążliwym problemem, jakim jest trądzik. Zabiegi kosmetyczne z dodatkiem płatków owsianych będą też rewelacyjnym rozwiązaniem dla wszystkich tych osób, które chcą zmiękczyć skórę, nawilżyć ją oraz wygładzić. To prosta metoda na piękny wygląd oraz idealna recepta dla tych, którym zależy na zdrowej skórze.

Redakcja kobietynawsi.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o urodę, praktyczne porady, modowe inspiracje oraz stylowy lifestyle spotykają się, by pomóc Ci w osiągnięciu pełnego blasku i samoakceptacji! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji, modowych trendów oraz inspirujących poradników łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Gumy do żucia
aparat słuchowy
Łuszczyca skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

Łuszczyca skóry