Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak szybko rozchodzić buty?

7 grudnia 2019

Warto wiedzieć, że nie trzeba panikować w przypadku zakupu zbyt małych butów. Nie wszyscy mają bowiem świadomość, że istnieją sprawdzone sposoby na rozchodzenie obuwia. Jak szybko rozchodzić buty?

Mokre skarpetki

Jednym ze sposobów jest moczenie obuwia w celu jego rozbicia. Koniecznie trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie można w ten sposób postępować z każdymi butami. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie metoda z mokrymi skarpetkami. Wystarczy bowiem założyć je na stopy, a następnie chodzić po domu przez pewien czas. Nie można zapomnieć, by skarpetki były lekko wyciśnięte. Nie może kapać z nich woda. W celu uzyskania bardziej satysfakcjonującego rezultatu można zdecydować się na grubszą parę skarpet.

Stare gazety

Jest to nie tylko i wyłącznie jeden z najstarszych, ale również najprostszych możliwych sposobów na rozciąganie butów. Rekomendowane jest przede wszystkim bardzo szczelne wypełnienie ich gazetami, a następnie zostawienie przynajmniej na 12 godzin. Ponadto w celu bardzo dokładnego rozepchania butów zalecane jest również włożenie do środka bardzo dużej ilości gazet. Dobrym rozwiązaniem jest połączenie tej metody z pierwszą i dokonanie wypełniania obuwia papierem na noc, gdy zostanie ono już rozciągnięte w mokrych skarpetkach.

Rozciągacz do butów

Można dostrzec, że coraz więcej firm posiada w swojej ofercie asortymentowej specyfiki przeznaczone do rozciągania obuwia. Koniecznie należy jednak mieć świadomość, aby przed wybraniem właściwego rozciągacza upewnić się czy będzie on się nadawał do materiału, z którego wykonano buty. Osoby, które ponadto chciałyby mieć stuprocentową pewność powinny spryskać fragment obuwia w mniej widocznych miejscach, a następnie dokładne zwrócenie uwagi czy materiał nie będzie się odbarwiał. W przypadku podjęcia ostatecznej decyzji o wykorzystaniu specyfiku warto jeszcze pochodzić w butach tak długo, jak rekomenduje producent.

Lód

Warto zdawać sobie sprawę, że doskonałym rozwiązaniem przy zmaganiach z ciasnym obuwiem może pomóc lód. Wystarczy bowiem dokonać napełnienia plastikowych woreczków wodą, a następnie bardzo szczelnie je zamknąć. Kolejnym etapem jest umieszczenie ich w butach i napełnienie całego środka. Należy zdawać sobie sprawę, że właśnie tak przygotowane obuwie trzeba włożyć do zamrażarki. Woda zmieniając stan skupienia pod wpływem niskiej temperatury nie tylko zwiększy swoją objętość, ale również będzie w stanie rozszerzyć buty od środka. Rekomendowane jest trzymanie ich w lodówce do momentu, aż woda nie zamarznie, z kolei po wyjęciu zalecane jest chodzenie w obuwiu do momentu, aż wróci do swojej normalnej temperatury.

Redakcja kobietynawsi.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o urodę, praktyczne porady, modowe inspiracje oraz stylowy lifestyle spotykają się, by pomóc Ci w osiągnięciu pełnego blasku i samoakceptacji! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji, modowych trendów oraz inspirujących poradników łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Gumy do żucia
aparat słuchowy
Łuszczyca skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

Łuszczyca skóry