Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak zrobić szminkę?

12 listopada 2019

Zdecydowana większość przedstawicielek płci pięknej marzy, by ich usta prezentowały się kusząco. Panie bardzo często nie wiedzą, na jaką szminkę się zdecydować. Jak wiadomo wysokiej jakości, markowe produkty nie należą do najtańszych. Kobiety nie mają jednak świadomości, że szminkę mogą zrobić samodzielnie w domu. Jak zrobić szminkę?

Sposób wykonania szminki

Wykonanie szminki należy rozpocząć od przygotowania fazy tłuszczowej, która powinna mieć 5 gram. Następnie należy ją rozpuścić w słoiku, który będzie umiejscowiony w garnku z wrzątkiem. Kolejnym krokiem będzie ucieranie pigmentów w moździerzu w celu otrzymania nie tylko gładkiej, ale również jednolitej kolorystycznie i pozbawionej jakichkolwiek grudek masy. Nie można zapomnieć o dodaniu 1/5 tłuszczu do pigmentu, a także ucieraniu na jednolity kolor. Następnie otrzymany efekt należy dodać do pozostałego tłuszczu i mieszać ponownie do uzyskania jednolitej masy.

Jak zrobić opakowanie szminki?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w bardzo prosty sposób można będzie nie tylko uformować otrzymaną masę w stożek, ale również zawinąć w chusteczkę. Oczywiście forma nie będzie wtedy wygodna jeżeli chodzi o użytkowanie i nietrwała. Jest na to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Przedstawicielki płci pięknej, które mają w swoim domu szminki, których już nie używają, powinny zachować opakowanie. Koniecznie należy pamiętać, aby bardzo dokładnie umyć plastik w środku. Sztyft może bowiem posłużyć jako forma na szminkę. Następnie warto posmarować sztyft w środku olejem. Kolejnym krokiem będzie już przelanie otrzymanej masy. Jeżeli sztyft będzie już zakręcony, można spokojnie włożyć go do lodówki. W momencie, gdy szminka już stężeje, kobieta będzie mogła cieszyć się z pierwszego własnoręcznie przygotowanego kosmetyku kolorowego.

Co zrobić, gdy szminka okaże się za jasna?

Panie, którym szminka wyszła zbyt jasna nie muszą specjalnie się przejmować. Wystarczy bowiem ją stopić, a następnie przygotować dodatkową masę. Masę oczywiście trzeba połączyć ze stopioną pierwszą zbyt jasną szminką i wlać do sztyftu. Kobiety nie mogą zapomnieć, że tylko i wyłącznie otoczenie pigmentu tłuszczem będzie gwarancją, że szminka będzie miała zarówno jednolity kolor, jak i zwartą konsystencję.

Co zrobić, gdy szminka okaże się za ciemna?

Należy wiedzieć, że zbyt ciemna szminka również jest do uratowania. Do dodatkowej masy nie można dodawać pigmentu, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie dwutlenek węgla. Panie posiadające duże usta powinny wybierać ciemne i matowe szminki. Styliści rekomendują unikanie błyszczyków. Z kolei kobietom z małymi ustami zalecane jest wybieranie błyszczyków i jasnych odcieni szminek.

Redakcja kobietynawsi.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o urodę, praktyczne porady, modowe inspiracje oraz stylowy lifestyle spotykają się, by pomóc Ci w osiągnięciu pełnego blasku i samoakceptacji! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji, modowych trendów oraz inspirujących poradników łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak rozpoznać przemoc psychiczną w rodzinie

Własne perfumy

7 grudnia 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?