Strona główna
Pielęgnacja
Tutaj jesteś

Jakie są domowe sposoby na czerwone oczy?

9 listopada 2019

Warto mieć świadomość, że czerwone oczy to przekrwione gałki oczne. Należy koniecznie wiedzieć, jakie są przyczyny wspomnianego przekrwienia. Trzeba sobie uzmysłowić, że czerwone oczy mogą być oznaką bardzo małej ilości snu, przemęczenia czy zbyt intensywnej pracy przy komputerze. Ponadto mogą być objawem urazu mechanicznego lub alergii. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wszystkie wymienione objawy mogą zostać złagodzone domowymi sposobami. Jakie są zatem domowe sposoby na czerwone oczy?

Czerwone oczy – jak pozbyć się dolegliwości?

Do domowych sposobów na czerwone oczy należy przede wszystkim zaliczyć odpoczynek i sen. Doskonale zdadzą również egzamin różnego rodzaju okłady z herbaty. Można wykorzystać także plastry z ogórka. Należy pamiętać, że w aptece bez recepty dostępne są krople na czerwone oczy.

W przypadku, gdy czerwone oczy są efektem wylewu podspojówkowego, czyli pękniętego naczynka rekomendowane jest zrezygnowanie z okładów z herbaty czy rumiankiem. Nie jest także rekomendowane stosowanie kropli, których zadaniem jest obkurczenie naczyń. Długotrwałe ich używanie może bowiem doprowadzić do zupełnie odwrotnego efektu do zamierzonego. Naczynia nie będą się obkurczały, ale jeszcze bardziej rozszerzały.

Z kolei krople bez recepty na czerwone oczy to tzw. sztuczne łzy, których zadaniem jest łagodzenie objawów podrażnienia. Dzieje się tak przez właściwe nawilżenie oka. Przywracają one również równowagę w okolicach spojówki.

Koniecznie należy zaznaczyć, że w sytuacji, gdy wspomniane sposoby nie będą pomocne, a przekrwieniu oka dodatkowo będą towarzyszyły inne dolegliwości, rekomendowane jest udanie się do okulisty. Nie można pod żadnym pozorem lekceważyć czerwonych oczu, w przypadku jakichkolwiek wątpliwości zalecane są konsultacje z lekarzem.

Czerwone oczy u niemowlaka i starszego dziecka

Nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę, że czerwone oczy u noworodka mogą być spowodowane pozostałościami po ciężkim porodzie. Koniecznie należy jednak zaznaczyć, że nie powinny one pod żadnym pozorem budzić niepokoju. Trzeba sobie uzmysłowić, że czerwone oczu u niemowląt są w zdecydowanej większości przypadków efektem urazu mechanicznego, kontaktu z substancjami drażniącymi czy alergii. Ponadto w znacznej większości przypadków czerwone oczy u niemowlaków nie są objawem świadczącym o poważnych dolegliwościach.

Z kolei czerwone oczy u starszych dzieci są efektem atopowego lub wiosennego zapalenia spojówek. Przeważnie alergiczne zapalenie spojówek mija samoistnie po zaledwie kilku godzinach.

Redakcja kobietynawsi.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o urodę, praktyczne porady, modowe inspiracje oraz stylowy lifestyle spotykają się, by pomóc Ci w osiągnięciu pełnego blasku i samoakceptacji! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji, modowych trendów oraz inspirujących poradników łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?