Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak wybrać najlepszy aparat słuchowy do swoich potrzeb?

8 września 2023 aparat słuchowy


Nowoczesne technologie wciąż się rozwijają. Zmiany dotyczą też szeroko pojętej ochrony zdrowia. Tradycyjne analogowe aparaty słuchowe są wypierane przez nowoczesne, cyfrowe urządzenia. Pozwalają na przywrócenie normalnego funkcjonowania osoby dotkniętej problemami ze słuchem. Aby było to możliwe, aparat słuchowy musi  być dostosowany do potrzeb pacjenta oraz jego możliwości finansowych.

Nowoczesne urządzenia dla osób cierpiących na schorzenia związane ze słuchem to małe aparaty, które nie są widocznie na pierwszy rzut oka. Posiadają oprogramowanie, podobnie jak komputery, które rozpoznają mowę i są w stanie w dużym stopniu zredukować szumy. Dźwięk może być głośniejszy i wyraźniejszy, a także przekształcony w taki sposób, aby pacjent mógł lepiej komunikować się z otoczeniem. Aparat słuchowy może być połączony z innym urządzeniem, w tym z laptopem lub smartfonem. Może być sterowany za pomocą specjalnego oprogramowania lub pilota. Możliwości tych urządzeń są bardzo szerokie.

Przed dobraniem aparatu słuchowego, warto zastanowić się jaki aparat słuchowy będzie najlepszy dla mnie. Warto tutaj przytoczyć cytat ze strony firmowej Geers:

“Tak jak ludzie różnią się między sobą, tak samo różne mogą wady słuchu. Dlatego nie ma jednego aparatu słuchowego, który pasowałby wszystkim. Na szczęście przy pomocy protetyka można znaleźć aparat słuchowy idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb i danej wady słuchu.”

Zachęcamy do przeczytania całego artykułu, który możecie znaleźć pod adresem: https://www.geers.pl/odpowiedni-aparat-sluchowy/co-wybrac/

Aparat dostosowany do potrzeb

Podczas dobierania urządzenia do potrzeb konkretnej osoby trzeba kierować się kilkoma istotnymi zasadami. Najpierw należy zweryfikować stan zdrowia, szczególnie pod względem schorzeń przewodu słuchowego. Należy zwrócić uwagę na wszelkie urazy, infekcje, przebyte operacje czy szumy uszne. Następnym krokiem powinno być zebranie informacji ogólnych o pacjencie, w tym o przyjmowanych lekach i przebytych poważnych chorobach. Dzięki temu aparat słuchowy będzie mógł być dobrany tak, aby spełniał jak najlepiej wymagania pacjenta.

W przypadku pogorszenia słyszenia niezmiernie ważny jest wpływ otoczenia, w których przebywa dana osoba. Przy uwzględnieniu zebranych informacji trzeba dobrać odpowiednie funkcje urządzenia. Przykładem mogą być osoby, które lubią często pływać. Muszą mieć one wodoszczelny aparat słuchowy, który nie zostanie uszkodzony w trakcie codziennie wykonywanych czynności.

Sprawność i koszt urządzenia

Po wybraniu urządzenia warto sprawdzić opinie o nim w Internecie. Aparat słuchowy nie powinien ulegać częstym awariom, musi być za to wygodny w noszeniu. W sieci można zapoznać się z komentarzami na temat funkcjonowania sprzętu, a nawet nawiązać kontakt z dotychczasowymi użytkownikami. Warto wybierać urządzenia znanych marek, które funkcjonują od wielu lat i zbierają pozytywne opinie. Oczywiście ważna jest też cena, dlatego najlepiej zapoznać się z ofertami przynajmniej kilku firm, które zaproponują skuteczne rozwiązania w różnych wariantach cenowych. Można wtedy połączyć korzyści wynikające z użycia nowoczesnych technologii z atrakcyjną ceną zakupu aparatu słuchowego.

 Materiał zewnętrzny

 

Redakcja kobietynawsi.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o urodę, praktyczne porady, modowe inspiracje oraz stylowy lifestyle spotykają się, by pomóc Ci w osiągnięciu pełnego blasku i samoakceptacji! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji, modowych trendów oraz inspirujących poradników łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Gumy do żucia
aparat słuchowy
Łuszczyca skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

Łuszczyca skóry