Sztuczne rzęsy – o czym należy pamiętać?

Wykorzystanie sztucznych rzęs może całkowicie odmienić wygląd kobiety. Dzięki ich zastosowaniu można również zaoszczędzić dużo czasu, ponieważ nie ma wówczas potrzeby wykonywania codziennego makijażu oczu. Efekt i trwałość stylizacji rzęs zależne są w dużym stopniu od pracy stylistki, ale również od sposobu pielęgnacji.

Profesjonalne produkty do brwi i rzęs – o czym pamiętać?

Sam zabieg przedłużania rzęs jest bezbolesny i wiele kobiet ucina sobie drzemkę podczas jego wykonywania. Oprócz podstawowych produktów, niezbędnych do wykonania zabiegu, czyli włosów w kępkach niezbędne są także specjalne akcesoria ułatwiające pracę. Profesjonalne produkty to między innymi:

 – płatki pod oczy, które zabezpieczają naturalne włoski w trakcie nakładania sztucznych, mogą to być między innymi płatki kolagenowe, żelowe, aloesowe,

 – taśmy do podklejania i przedłużania,

 – pierścień, szczoteczka,

 – preparat do odtłuszczania, cleaner,

 – klej do liftingu brwi.

Dowiedz się więcej na temat produktów do brwi i rzęs i ciesz się nieskazitelnym wyglądem!

Produkty do przedłużania – jak wygląda zabieg?

Sztuczne rzęsy występują w różnych wariantach, różnią się między sobą jakością, grubością i długością. Produkty do przedłużania można zastosować do przedłużania metodą objętościową, kiedy pojedyncze włoski są przyklejane do włosków, można je przyklejać na różne sposoby. Stosowane są techniki 1:1, 1:2, 1:3, gdzie pierwsza cyfra oznacza rzęsę naturalną, a druga ilość włosków sztucznych przyklejanych do niej. W czasie zbiegi przedłużania stylistka stopniowo dokleja kolejne kępki włosków do naturalnych rzęs, najlepiej przeprowadzać zabieg w pozycji leżącej, przy zamkniętych powiekach. Warto zastosować profesjonalne produkty i akcesoria ze strony https://www.pimpmylashes.pl/rzesy/, które zapewniają dobry efekt i przedłużają czas trwania stylizacji. Jest to miejsce, gdzie znajdują się profesjonalne produkty dla stylistek, co związane jest z wysoką jakością asortymentu.

Produkty do stylizacji brwi i rzęs – niezbędnik produktów

Zaopatrzenie się w permanentny żel do prostowania brwi umożliwi ułożenie włosków w określonym kierunku. Mocne i długie włoski są doskonałą bazą, na którą mogą być stosowane produkty do stylizacji, zastosowanie odpowiednio wcześniej kremu regeneracyjnego poprawi kondycję włosków. Ważny jest również odpowiedni kolor brwi i rzęs, dowiedz się więcej na temat produktów do farbowania, które pomogą uzyskać trwały efekt.

W jaki sposób dbać o sztuczne rzęsy?

Należy pamiętać, że przedłużane włoski, podobnie jak naturalne, są bardzo delikatne, dlatego nawet stosowane dobre produkty dla stylistek rzęs i brwi, nie zwalniają z odpowiedniej pielęgnacji. Wszystkie zabiegi kosmetyczne  wykonywane w domu muszą uwzględniać zachowanie trwałości wiązania kleju, ponieważ decyduje to o ich trwałości. Najważniejszym momentem jest 48 godzin po wykonaniu zabiegu, ponieważ w tym czasie zachodzi proces wiązania kleju, a wiele czynników zewnętrznych może go zakłócić. Stylistka zazwyczaj udziela wszystkich informacji, dotyczących sposobu pielęgnacji rzęs i brwi po zabiegu kosmetycznym.

Aby cieszyć się pięknymi rzęsami i brwiami warto o nie zadbać. Sprawdzą się do tego idealnie profesjonalne produkty do stylizacji brwi i rzęs, dzięki którym nasze włoski będą idealnie podkreślone i wypielęgnowane.