Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Wybór okularów

7 października 2019

Wada wzroku w większości przypadków wiąże się z noszeniem okularów. Jednak wybór konkretnego modelu nie może być przypadkowy. Oczywiście głównym kryterium jest funkcjonalność i wygoda. Z tego powodu warto przymierzyć różne kształty i sprawdzić co najbardziej nam odpowiada. Różnice w grubości oprawek i ich wadze mogą być bardzo zauważalne, szczególnie po dłuższym noszeniu. Z uwagi na to nie należy podejmować decyzji pochopnie. Warto dać sobie czas i przemyśleć wszystkie opcje. Szczególnie jeśli decydujemy się na droższy produkt, który zamierzamy nosić przez kilka lat. Należy upewnić się wtedy, że spełnia wszystkie kryteria i zapewnia niezbędny komfort. Ogromne znaczenie ma również wygląd. Modne okulary korekcyjne mogą dodać uroku.

Jak dobrać okulary?

Warto jednak przemyśleć na jakim stylu nam zależy. W zależności od kolorystyki i kształtu można uzyskać różnorodne rezultaty. Będzie to miało również wpływ na charakter tworzonych na co dzień stylizacji. Z tego powodu warto postawić tu na uniwersalność. W większości przypadków najlepszą opcją będą stonowane kolory. Nie dominują zbyt mocno w całym stroju. Dzięki temu nie ograniczają w żaden sposób w trakcie tworzenia zestawów ubrań. Warto potraktować okulary jak biżuterię. Mają urozmaicić wygląd i nadać mu charakteru. Dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po metalowe oprawki. Złoto i srebro powinno wyglądać dobrze z większością ciuchów. Jednak warto kierować się tu typem swojej urody.

Kolor okularów

Rozgraniczenie kolorystyki na chłodną i ciepłą jest podstawowym podziałem. Jest to zdeterminowane pigmentem dominującym w skórze. Z tego powodu w całej garderobie należy ograniczyć się do złota lub srebra. Niewiele osób wygląda dobrze w obu wariantach. W takim przypadku unika się również kontrastu między oprawkami i biżuterią. Znacznie łatwiej jest stworzyć spójny zestaw. Kolejna kwestia to kształt. Okulary mogą znacznie zmienić wygląd twarzy. Przy ich pomocy można skorygować owal i naprawić występujące dysproporcje. Warto umiejętnie z tego korzystać. Ogromną podpowiedzią mogą być konsultacje w salonie optycznym. Jednak już po przymierzeniu różnych oprawek można ocenić w czym wyglądamy i czujemy się najlepiej. Będzie to miało również wpływ na samoocenę w trakcie noszenia okularów. Często nawet niewielkie detale mogą wiele zmieniać. Z uwagi na to warto odwiedzić kilka miejsc i sprawdzić oprawki różnych firm. Pozwala to znacznie lepiej dopasować konkretny model do indywidualnych potrzeb. Należy kierować się także jakością produktu, która wpływ na jego wygląd po dłuższym czasie użytkowania.

Redakcja kobietynawsi.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o urodę, praktyczne porady, modowe inspiracje oraz stylowy lifestyle spotykają się, by pomóc Ci w osiągnięciu pełnego blasku i samoakceptacji! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji, modowych trendów oraz inspirujących poradników łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zieleń w modzie
Modne płaszcze damskie
Sinsay

Jesteś zainteresowany reklamą?

Sinsay