Wybór okularów

Wada wzroku w większości przypadków wiąże się z noszeniem okularów. Jednak wybór konkretnego modelu nie może być przypadkowy. Oczywiście głównym kryterium jest funkcjonalność i wygoda. Z tego powodu warto przymierzyć różne kształty i sprawdzić co najbardziej nam odpowiada. Różnice w grubości oprawek i ich wadze mogą być bardzo zauważalne, szczególnie po dłuższym noszeniu. Z uwagi na to nie należy podejmować decyzji pochopnie. Warto dać sobie czas i przemyśleć wszystkie opcje. Szczególnie jeśli decydujemy się na droższy produkt, który zamierzamy nosić przez kilka lat. Należy upewnić się wtedy, że spełnia wszystkie kryteria i zapewnia niezbędny komfort. Ogromne znaczenie ma również wygląd. Modne okulary korekcyjne mogą dodać uroku.

Jak dobrać okulary?

Warto jednak przemyśleć na jakim stylu nam zależy. W zależności od kolorystyki i kształtu można uzyskać różnorodne rezultaty. Będzie to miało również wpływ na charakter tworzonych na co dzień stylizacji. Z tego powodu warto postawić tu na uniwersalność. W większości przypadków najlepszą opcją będą stonowane kolory. Nie dominują zbyt mocno w całym stroju. Dzięki temu nie ograniczają w żaden sposób w trakcie tworzenia zestawów ubrań. Warto potraktować okulary jak biżuterię. Mają urozmaicić wygląd i nadać mu charakteru. Dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po metalowe oprawki. Złoto i srebro powinno wyglądać dobrze z większością ciuchów. Jednak warto kierować się tu typem swojej urody.

Kolor okularów

Rozgraniczenie kolorystyki na chłodną i ciepłą jest podstawowym podziałem. Jest to zdeterminowane pigmentem dominującym w skórze. Z tego powodu w całej garderobie należy ograniczyć się do złota lub srebra. Niewiele osób wygląda dobrze w obu wariantach. W takim przypadku unika się również kontrastu między oprawkami i biżuterią. Znacznie łatwiej jest stworzyć spójny zestaw. Kolejna kwestia to kształt. Okulary mogą znacznie zmienić wygląd twarzy. Przy ich pomocy można skorygować owal i naprawić występujące dysproporcje. Warto umiejętnie z tego korzystać. Ogromną podpowiedzią mogą być konsultacje w salonie optycznym. Jednak już po przymierzeniu różnych oprawek można ocenić w czym wyglądamy i czujemy się najlepiej. Będzie to miało również wpływ na samoocenę w trakcie noszenia okularów. Często nawet niewielkie detale mogą wiele zmieniać. Z uwagi na to warto odwiedzić kilka miejsc i sprawdzić oprawki różnych firm. Pozwala to znacznie lepiej dopasować konkretny model do indywidualnych potrzeb. Należy kierować się także jakością produktu, która wpływ na jego wygląd po dłuższym czasie użytkowania.