Strona główna
Moda
Tutaj jesteś

Jak dobrać odpowiedni podkład?

12 października 2019

Odpowiednie kosmetyki kryjące są gwarantem tego, że nasza cera będzie wyglądała pięknie i promiennie nawet wtedy, gdy jesteśmy niewypoczęte, gdy pojawiły się niedoskonałości i w rzeczywistości nasza skóra wcale nie wygląda najlepiej. Odpowiedni krem koloryzujący lub podkład może sprawić, że będziemy lepiej wyglądać, a także że poczujemy się lepiej. W zależności od potrzeb naszej skóry, warto dobrać odpowiedni kosmetyk do naszych potrzeb.

Jakie są rodzaje podkładów?

Najogólniej można podzielić je na płynne i sypkie. Płynne są najbardziej popularne; można kupić je w każdej drogerii, każda marka produkuje różne rodzaje podkładów płynnych. Mają wiele plusów – są proste w aplikacji, dają trwały efekt. Jednak i tu istnieją różne rodzaje podkładów, które powinny być dopasowywane do różnych rodzajów cery. Istnieją podkłady matujące, idealne dla skóry tłustej lub mieszanej, są podkłady rozświetlające dla tych kobiet, które zmagają się ze skórą szarą, ziemistą, potrzebującą rozświetlenia, są też podkłady kryjące dla tych, które zmagają się z przebarwieniami, krostkami i innymi niedoskonałościami cery. Różne rodzaje podkładów płynnych pozwolą ci znów wyglądać promiennie.

Podkłady mineralne

Są też podkłady mineralne – sypkie lub w kompakcie. Zazwyczaj nie mają one dodatków silikonów i wszelkich niepotrzebnych składników. Takie rodzaje podkładów sprawdzą się szczególnie na cerach wrażliwych, trądzikowych, skłonnych do zapychania, gdyż są bardzo lekkie. Ich plusem jest bardzo naturalny wygląd, szybki demakijaż i to, że skóra oddycha dzięki temu podkładowi. Minus to na pewno nakładanie – dla kogoś przyzwyczajonego do podkładów płynnych, takie podkłady z początku mogą być trudne w obsłudze – należy je nałożyć za pomocą specjalnych gąbek lub pędzli, warstwami, by nie zrobić na skórze efektu ciasta. Zajmuje to nieco więcej czasu niż przy podkładzie płynnym. Jednak po nauczeniu się odpowiedniej aplikacji tych specyfików, efekty są oszałamiające – niezwykle naturalny, promienny wygląd, poprawa stanu cery przez naturalny, lekki skład. Szczególnie warto używać ich latem, gdy skóra się poci – nie dają efektu sztuczności i „ciasta” na twarzy.
Kluczem do odpowiedniego wyglądu w kosmetykach jest to, by dobierać rodzaje podkładów do potrzeb cery, jej stanu wyjściowego, kolorytu a także pory roku. Dobrze dobrany podkład to gwarancja trwałości naszego makijażu oraz dobrego samopoczucia. Jeżeli twój podkład waży ci się na skórze, odcina, jest widoczny, albo po zmyciu okazuje się że cera wygląda gorzej niż rano – może to znak, że czas zmienić kosmetyk.

Redakcja kobietynawsi.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o urodę, praktyczne porady, modowe inspiracje oraz stylowy lifestyle spotykają się, by pomóc Ci w osiągnięciu pełnego blasku i samoakceptacji! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji, modowych trendów oraz inspirujących poradników łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Zieleń w modzie
Modne płaszcze damskie
Sinsay

Jesteś zainteresowany reklamą?

Sinsay