Zastosowanie hydrolatu w naturalnej pielęgnacji

Naturalna pielęgnacja cechuje się prostotą i uniwersalnym podejściem do dbania o skórę oraz włosy. Dlatego tak duża popularność zyskały hydrolaty. Są to substancje będące produktem ubocznym destylacji roślin, najczęściej, jeśli chodzi o olejki eteryczne. Pozyskana w ten sposób woda kwiatowa znalazła szerokie zastosowanie w pielęgnacji.

Czym są hydrolaty?

Hydrolaty to kosmetyki naturalne, które zawierają jeden składnik, a czasami również dodatek łagodnego konserwantu. Hydrolat stosuje się podobnie jak tonik do twarzy – po myciu skóry ulubionym kosmetykiem myjącym i osuszeniu jej wystarczy spryskać twarz atomizerem. Hydrolat, ze względu na lekko kwaśne pH, przywraca skórze równowagę kwasowo-zasadową, którą narusza mycie wodą z kranu oraz niektóre detergenty.

Zastosowanie hydrolatu

W upalne dni hydrolat trzymany w lodówce może posłużyć jako orzeźwiająca mgiełka do twarzy. Pielęgnacja twarzy to nie jedyny obszar zastosowania hydrolatów. Coraz częściej stosuje się je w pielęgnacji włosów, do olejowania. Przed nałożeniem na włosy oleju wystarczy spryskać je hydrolatem, który będzie pełnił funkcję podkładu nawilżającego. Dzięki temu olejowanie włosów przyniesie włosom jeszcze większe korzyści.

www.aquabath.pl