Zastosowanie hydrolatu w naturalnej pielęgnacji

Naturalna pielęgnacja cechuje się prostotą i uniwersalnym podejściem do dbania o skórę oraz włosy. Dlatego tak duża popularność zyskały hydrolaty. Są to substancje będące produktem ubocznym destylacji roślin, najczęściej, jeśli chodzi o olejki eteryczne. Pozyskana w ten sposób woda kwiatowa znalazła szerokie zastosowanie w pielęgnacji.

Czym są hydrolaty?

Hydrolaty to kosmetyki naturalne, które zawierają jeden składnik, a czasami również dodatek łagodnego konserwantu. Hydrolat stosuje się podobnie jak tonik do twarzy – po myciu skóry ulubionym kosmetykiem myjącym i osuszeniu jej wystarczy spryskać twarz atomizerem. Hydrolat, ze względu na lekko kwaśne pH, przywraca skórze równowagę kwasowo-zasadową, którą narusza mycie wodą z kranu oraz niektóre detergenty.

Zastosowanie hydrolatu

W upalne dni hydrolat trzymany w lodówce może posłużyć jako orzeźwiająca mgiełka do twarzy. Pielęgnacja twarzy to nie jedyny obszar zastosowania hydrolatów. Coraz częściej stosuje się je w pielęgnacji włosów, do olejowania. Przed nałożeniem na włosy oleju wystarczy spryskać je hydrolatem, który będzie pełnił funkcję podkładu nawilżającego. Dzięki temu olejowanie włosów przyniesie włosom jeszcze większe korzyści.

www.aquabath.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *