Strona główna
Pielęgnacja
Tutaj jesteś

Witamina E na włosy

7 października 2019

O zdrowiu człowieka, a nawet o jego wyglądzie decyduje to, jak żyjemy. Nasz styl życia odpowiedzialny jest za wiele i dlatego trzeba prowadzić higieniczny tryb życia, aby być zdrowym i pięknym. W stylu naszego życia ważne jest wszystko. A więc, co jemy, czy zażywamy ruchu, czy się wysypiamy, czy odpoczywamy i jak się czujemy sami ze sobą? Bardzo duże znaczenie dla zdrowie naszego organizmu mają minerały i witaminy. Bez odpowiednio dostarczanych naszemu organizmowi pierwiastków chemicznych i witamin nie ma co myśleć o płomiennej cerze, ładnych włosach, zdrowych zębach i kościach, oraz paznokciach i oczywiście o zdrowym ciele.

Zdrowie psychiczne i fizyczne

Lecz to nie wszystko, bo także o zdrowej psychice. Bo to co jemy i jakie wprowadzamy do naszego organizmu minerały i witaminy wpływa również na nasz układ nerwowy. I na to, czy mamy energię i chęć życia. Jedną z ważnych witamin jest witamina E. Witamina E jest grupą związków określanych jako tokoferole. Witamina ta nie rozpuszcza się w wodzie, a to oznacza, że nie tracimy jej razem z potem, czy moczem. Jest ona magazynowana w naszym organizmie. Witamina ta jest przeciwutleniaczem, który broni organizm przed uszkodzeniem komórek. Ponadto bierze udział w syntezie substancji przeciwkrzepliwych. Chroni czerwone krwinki i wpływa na wydolność mięśni. Także bardzo dobrze wpływa witamina E na włosy.

Odzywienie włosów z witaminę E

A przecież na włosach zależy nam wszystkich zarówno kobietom, jak i męskiej części populacji. Bo włosy są ozdobą człowieka. Dodają atrakcyjności lub ją zabierają. A wszyscy pragniemy mieć ładny wygląd dlatego zabiegajmy o obecność w diecie witaminy E. I choć witamina E uznawana jest za witaminę płodności, to jednak znalazła swoje zastosowanie także w kosmetyce. Gdyż mówi się również o niej, że jest witaminą młodości. Bo opóźnia efekty starzenia skóry. A skóra głowy ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia naszych włosów. Bo przecież włosy mają swoje korzenie w skórze głowy. Włosy są nitkowatym, zrogowaciałym wytworem naskórka. Podstawowym składnikiem włosa jest keratyna.

W pigmencie włosa znajduje się melanina, która jest barwnikiem włosów. Keratyna znajduje się w naskórku. Chroni naskórek przed szkodliwym działaniem warunków zewnętrznych. Skórę i włosy chroni również witamina E. Brak tej witaminy w organizmie człowieka objawia się szarością skóry i podatnością na infekcje, rogowaceniem i starzeniem się skóry, zmęczeniem organizmu, uszkodzeniem systemu nerwowego, problemami związanymi z zębami i kośćmi, zanikiem mięśni. Witamina E zapobiega też udarowi mózgu i miażdżycy, zapobiega chorobom serca i chroni układ krwionośny.

Redakcja kobietynawsi.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o urodę, praktyczne porady, modowe inspiracje oraz stylowy lifestyle spotykają się, by pomóc Ci w osiągnięciu pełnego blasku i samoakceptacji! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji, modowych trendów oraz inspirujących poradników łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?