Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Pani Wiosna czy Pani Zima?

23 października 2019

Bardzo często mówi się o tym, że dana osoba, dana kobieta reprezentuje typ urody związany z porą roku. Oczywiście chodzi tutaj o wiosnę, lato, jesień i zimę. Osoba, która utożsamiana jest z latem, to zazwyczaj blondynka o jasnej skórze. Tak naprawdę eksperci spierają się co do tego jakie cechy ma posiadać wiosna, lato, jesień i zima. Nie jest to takie proste i jednoznaczne jak mogłoby się wydawać. Pani Zima zazwyczaj przedstawiona jest jako osoba o czarnych włosach i czerwonych ustach, a także jasnej skórze.

Jakie są typy urody?

Pani Jesień posiada rude lub brązowe włosy a czasami również piegi, które są dodatkiem do jasnej skóry. Podobnie prezentuje się pani wiosna. Typy urody pory roku związane są również z doborem określonych strojów. Każdy typ urody najlepiej prezentuje się w innych kolorach – bardzo często można spotkać się z tym, że styliści informują, że dany krój czy dany kolor albo fason pasuje do pani wiosny albo pani zimy. Jeśli chodziło o kobietę, która reprezentuje zimowy typ urody, to bardzo dobrze jej w czerni, czerwieni czy kolorze niebieskim – takiej pani dobrze jest wyrazistych w kolorach. Za to pani wiosna dobrze prezentuje się w kolorach pastelowych. Dobrze jest poznać swój typ urody a przynajmniej spróbować to zrobić i dobierać kolory określony sposób.

Kolory w modzie i makijażu

Powiązania dotyczące kolorów świetnie sprawdzą się również przy makijażu a nie tylko przy doboru ubioru. Na przykład panie o określonym typie urody będą lepiej prezentowały się w określonych kolorach cieni do powiek a także podkładu i bronzera. Dzisiaj bardzo często stylistki oferują taką usługę że pomogą kobiecie odkryć w jakim właściwie jest urody i w czym będzie najlepiej się prezentować. Czasami odpowiedź na to pytanie jest oczywista, kiedy na przykład mamy do czynienia z osobą o jasnej skórze – wtedy można stwierdzić, że to pani jesień. Czasami jednak nawet doświadczona stylistka będzie miała kłopot, żeby przyporządkować osobę do jednego stylu, wtedy będziemy mówić o typie mieszanym, na przykład o typie letnio jesiennym czy zimowo wiosennym. Tak naprawdę wiele kobiet nie wie jak mają się ubierać, aby wyglądać korzystnie i wiele kobiet nie wie jak mają się malować, aby wyglądać korzystnie, nie wiedzą one jak dobierać ubiór oraz makijaż do swojego typu urody. Dlatego pomoc doświadczonej stylistki czasami jest nieodzowna, aby wreszcie czuć się dobrze we własnej skórze i z dobranymi ubraniami, a także makijażem. Pamiętajmy, aby nie wstydzić się poprosić o pomoc, kiedy naprawdę tego potrzebujemy. Nie wstydźmy się.

Redakcja kobietynawsi.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o urodę, praktyczne porady, modowe inspiracje oraz stylowy lifestyle spotykają się, by pomóc Ci w osiągnięciu pełnego blasku i samoakceptacji! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji, modowych trendów oraz inspirujących poradników łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Gumy do żucia
aparat słuchowy
Łuszczyca skóry

Jesteś zainteresowany reklamą?

Łuszczyca skóry