Strona główna
Poradnik
Tutaj jesteś

Jak się malować przy okularach?

2 listopada 2019

Krótkowzroczność to plaga naszych czasów. Czynniki genetyczne w połączeniu z coraz większą ilością czasu, który spędzamy przed monitorem komputera – choćby ze względu na pracę – czy z nosem w smartfonie sprawia, że jesteśmy coraz bardziej podatni na występowanie tej wady wzroku. Oczywiście z perspektywy medycyny nie stanowi to większego problemu. Wystarczą soczewki kontaktowe, okulary albo operacja korekcyjna wzroku. Możemy wybrać jedną z tych form radzenia sobie z problemem.

Czy okluary pasują każdemu?

Niektórzy nie lubią siebie w okularach – uważają, że niezależnie od tego jakie oprawki założą, wyglądają źle. A jednak krótkowzroczność wymusza noszenie okularów praktycznie cały czas. W takim wypadku osoby wybierają operację oczu dla poprawy widzenia, lub soczewki. Zwłaszcza te drugie są dobrą opcją, zakładając, że nie ma się żadnych przeszkód w noszeniu soczewek, takich jak nadciśnienie w gałce ocznej. Wciąż również grono ludzi wybiera okulary. Odpowiednio dobrane okulary stanowią ozdobę. Są też osoby które noszą okulary „zerówki”, które nie mają własności korekcyjnych – chodzi tylko o noszenie okularów jako ozdoby. Wiele kobiet rozpoczynając noszenie okularów musi nauczyć się na nowo robić sobie makijaż tak, aby pasował do ich nowego looku.

Makijaż do okularów

Jaki powinien być makijaż dla okularnic? To oczywiście zależy od wielu czynników, takich jak indywidualny styl ubierania się czy typ urody, a także w jakim stylu oprawki nosimy. Jednak jest jedna podstawowa zasada, jakiej powinien się trzymać każdy makijaż dla okularnic – musi być w miarę wyrazisty. Chodzi o to, że okulary najpierw przyciągają uwagę tego, kto na nas patrzy. Aby nie „utonąć” w okularach, należy zrobić taki makijaż, który będzie zwracał uwagę na twarz. Wtedy okulary staną się częścią ozdoby twarzy, nie tym, co przykuwa główną uwagę. Warto, by makijaż dla okularnic przyciągał wzrok na oczy właśnie, które niejako są schowane za okularami. Zależnie też od tego, jaki rodzaj soczewek mamy, mogą one optycznie pomniejszać oczy – wtedy tym bardziej warto zainwestować w mocniejszy makijaż. Kreska na oku, wyraźne cienie, mocno zarysowane rzęsy a także ładna oprawa brwi – to jest coś co w kompozycji z okularami da bardzo ładny efekt i sprawi, że okulary nie przesłonią reszty twarzy, bo makijaż też będzie przyciągał uwagę. Oczywiście skoro robimy mocniejszy makijaż oczu, warto też, by cała warz była zarysowana – odpowiedni kontur twarzy i prawidłowo dobrana szminka sprawią, że makijaż będzie kompletny i razem z okularami nada twarzy szczególnego charakteru.

Redakcja kobietynawsi.pl

Witaj w naszej redakcji, gdzie troska o urodę, praktyczne porady, modowe inspiracje oraz stylowy lifestyle spotykają się, by pomóc Ci w osiągnięciu pełnego blasku i samoakceptacji! Jesteśmy miejscem, gdzie praktyczne wskazówki dotyczące pielęgnacji, modowych trendów oraz inspirujących poradników łączą się, tworząc inspirujące źródło informacji dla Ciebie i Twojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak rozpoznać przemoc psychiczną w rodzinie

Własne perfumy

7 grudnia 2019

Jesteś zainteresowany reklamą?