Berberys – naturalny suplement diety wspomagający odchudzanie

Berberyna to naturalna substancja znana od setek lat i stosowana w medycynie ludowej oraz w średniowiecznych Chinach. Pozyskiwana jest z roślin, najczęściej z berberysu zwyczajnego. Chińczycy uprawiali berberys jako roślinę ozdobną, ale później zaczęto dostrzegać także jej szczególne właściwości prozdrowotne.

Berberys, ze względu na zbawienny wpływ na ludzkie zdrowie, uznany został za skuteczną formę medycyny naturalnej. Aktualnie obserwujemy wielki powrót berberyny i jej rosnącą popularność. Owoce Berberyny kiedyś były suszone i podawane w formie naparów. Obecnie składnik ten jest obecny w wielu suplementach diety w wygodnej formie tabletek. Połączenie naturalnych składników i współczesnej technologii dało znakomite rezultaty w postaci suplementu diety, który m.in. wspomaga odchudzanie.

Berberyna i karczoch – jakie są ich właściwości i na co pomagają?

Stosując berberynę, zauważymy wiele korzystnych skutków działania. Główny skutek przyjmowania berberyny to zwiększenie wrażliwości komórek na insulinę co wpływa na stabilizowanie poziomu glukozy we krwi. Praktyczne rezultaty są odczuwalne w postaci mniejszych napadów głodu i lepszego panowania nad apetytem. Wynika to z mniejszych wahań ilości glukozy we krwi.

Poza wymienionymi zaletami można wyróżnić także kilka dodatkowych działań prozdrowotnych:

– preparat wspomaga utratę wagi

– może wpływać na lepsze samopoczucie

– jest antyoksydantem i zmniejsza stany zapalne

Ekstrakt z liści karczocha również uznawany jest za naturalne antidotum na wiele dolegliwości. Pomaga utrzymać właściwy poziom lipidów we krwi, wspiera prawidłowe funkcjonowanie jelit i wątroby co wspomaga cały proces chudnięcia. Naturalnych związków o takich właściwościach nie ma wiele, dlatego warto zainteresować się suplementem łączącym zalety berberysu i karczocha.

O czym pamiętać przed rozpoczęciem suplementacji?

Koniecznie zwróć uwagę na to, by w suplementy diety zaopatrywać się wyłącznie w sprawdzonych sklepach. Tylko wtedy mamy pewność, że została zachowana najwyższa jakość, produkty były właściwie przechowywane, nie został przekroczony termin ważności i kupujemy oryginalny produkt. Polecamy np. sklep https://avetpharma.pl/.

BERBERYS FIT rekomendujemy kobietom, które regularnie ćwiczą lub planują zacząć swoją przygodę ze sportem, ale boją się, że będzie się im ciężko zmobilizować i wytrwać w postanowieniach. Berberys fit to tajna broń w walce z dodatkowymi kilogramami. Zanim zaczniesz intensywne treningi, upewnij się, że nie masz problemów zdrowotnych. Warto zrobić badania zalecone przez swojego lekarza, by być pewnym, że nie ma żadnych przeciwwskazań.