Kobiety na wsi.pl

kobieta z kogutem

Targi rękodzieła w Trzęsówce

07-09-2014

LOKALNE TARGI RĘKODZIEŁA I RZEMIOSŁA

POŁĄCZONE Z DEGUSTACJĄ LASOWIACKICH PRZYSMAKÓW

Tym razem nasze Koło zaprezentowało się nieco inaczej. Przygotowałyśmy stół pełen prac rękodzielniczych tj, serwetki wykonane techniką szydełkową , haftowane obrazy, wianki , szyte ręcznie ozdoby i wiele innych kolorowych elementów dekoracyjnych i użytkowych wykonanych przez nasze koleżanki.

Organizatorem Targów była Lokalna Grupa Działania Lasovia oraz SOK z Cmolasu. Wystawa prac twórców ludowych połączona była z imprezą Pożegnanie lata, przygotowaną przez pana Sołtysa i Radę Sołecką wsi Trzęsówka. Pogoda dopisała , dlatego też można było zauważyć liczny udział mieszkańców Trzęsówki i okolicznych miejscowości.

Pięknie dziękujemy kierownictwu LGD za zaproszenie na tą imprezę , dzięki czemu miałyśmy okazję pokazać inną stronę naszej działalności . Członkinie Koła nie tylko wspaniale gotują i wypiekają, ale także w długie jesienno-zimowe wieczory, zajmują się robótkami ręcznymi, które potem można wyeksponować i pokazać na takich jak ta prezentacjach.

Oj , nazbierało się tego  Powiadają, że w każdym drzemią jakieś talenty , trzeba tylko do nich dotrzeć , ujawnić je i pokazać światu co się potrafi. Jedni pięknie śpiewają, bo natura obdarzyła ich anielskim głosem , inni doskonale gotują i wypiekają, są mistrzami kuchni , bo posiadają wspaniale wyostrzony smak i zapach , a inni posiadają talenty manualne i potrafią wyczarować cudeńka z tkanin , nici, drewna lub metalu. Nasz udział w Targach nagrodzony został nagrodami rzeczowymi w postaci patery do ciasta i zestawu 6 filiżanek.